Rakúsko

Rakúsko je známa krajina hôr. To preto, že väčšinu územia Rakúska zaberajú Alpy. Krajina sa delí na spolkové krajiny. V Rakúskych Alpách nájdete stovky lyžiarskych vlekov a lanoviek.

V minulosti tu žili keltské kmene. Územie Rakúska bolo niekoľko rokov obsadené Rimanmi. Od 13. storočia patrilo Rakúsko rodu Habsburgovcov. Rozkvitalo za vlády Márie Terézie a Jozefa II. Až v r. 1919 sa Rakúsko stalo samostatným štátom.

Viedeň

Viedeň je hlavné mesto Rakúska a má vyše 1,6 milióna obyvateľov. Tiež má 3. najväčšiu električkovú sieť na svete. V centre je mnoho známych námestí ako napr. námestie sv. Štefana, sv. Michala, sv. Jozefa, Františkánske námestie, či námestie Dr. Ignaz-Seipel. V meste tiež nájdete Námestie Márie Terézie, Karlovo námestie, množstvo parkov, kláštorov, chrámov, múzeí a mnoho ďalších zaujímavých pamiatok.

Najznámejšou pamiatkou je zámok Schönbrunn (Schöner Brunnen – krásna studňa), v ktorom žila Mária Terézia a ďalšie kráľovské rody. V okolí zámku je labyrint, botanická a zoologická záhrada, palmový skleník, či veľký záhradný dom Gloriette.